ШАНОВНІ КОЛЕГИ, ДОРОГІ СТУДЕНТИ!

«Освіта повинна бути істинною, повною, ясною і міцною»
Кей Кабус

Сьогодні ми святкуємо 20-тКондратюк 23855у річницю від дня народження нашого Навчально-наукового інституту педагогіки і психології, який починав своє функціонування як соціально-гуманітарний факультет. Завдяки наполегливій праці колективу з року в рік наш інститут примножує власні здобутки, збагачує скарбницю перемог і досягнень.

У 2001 році до його складу входило лише дві кафедри – кафедра соціальної педагогіки та кафедра педагогіки, психології і методики початкового навчання. Нині це один з найбільших структурних підрозділів Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Тут навчається понад 1000 студентів за дев’ятьма освітніми програмами, здобуваючи кваліфікаційний рівень «бакалавр», і за одинадцятьма програмами на підтвердження магістерського ступеня. Навчальний процес забезпечує висококваліфікований професорсько-викладацький склад, до якого належать: 14 докторів наук, 15 професорів, 52 кандидати наук, 47 доцентів, 16 старших викладачів, зокрема й 3 заслужені працівники освіти, 5 відмінників освіти України, 4 почесні професори.

Нам, поза всіляким сумнівом, є чим пишатися. Навчально-науковий інститут педагогіки і психології заслужено вважається флагманом наукової діяльності. Щорічно ННІПП організовує майже 40 наукових заходів, плідно співпрацює з 54 науковими установами й закладами вищої освіти України та зарубіжжя. На базі інституту функціонують 10 наукових шкіл і 15 науково-дослідних лабораторій. Лише за один навчальний рік викладачами підготовлено 377 наукових публікацій.

Вельми показовою є й статистика таких знакових подій, як науково-практичні конференції, семінари. Загалом за ініціативи та безпосередньої участі професорсько-викладацького складу за роки існування інституту організовано й успішно проведено 195 подібних заходів міжнародного та усеукраїнського масштабу. Тож цілком логічно, що наш структурний підрозділ утримує високі позиції в рейтингах із науково-дослідної роботи не лише в межах Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, а й держави.

Наша невимовна гордість – студенти, які неодноразово ставали переможцями і призерами всеукраїнських наукових олімпіад та конкурсів студентських наукових робіт. Цікавим і різнобарвним є життя здобувачів освіти в науковому товаристві, творчих об’єднаннях, ініціативних творчих групах, волонтерських спільнотах.

За час своєї діяльності Навчально-науковий інститут педагогіки і психології підготував понад 6000 дипломованих фахівців, 423 з яких отримали диплом з відзнакою.

Дякую всім викладачам, співробітникам і студентам, які своєю наполегливою працєю роблять наш інститут визнаним лідером у СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Переконана, що в майбутньому досягнутий рівень не лише зберігатиме стабільність, а й неухильно підвищуватиметься.

Спільними зусиллями ми працюємо над розробленням та впровадженням механізмів удосконалення й подальшого перспективного розвитку. Це й оптимізація структури інституту, і поліпшення матеріально-технічної бази, і використання сучасного інформаційного простору, і покращення умов для здійснення навчально-виховної роботи, й організація цікавого дозвілля студенства.

У день ювілею від усього серця вітаю викладачів, співробітників і студентів зі святом! Бажаю всім міцного здоров’я, життєвої наснаги, професійних і особистісних успіхів, миру!

Щастя Вам, радості, невичерпних духовних сил та суспільної пошани!

 

Щиро ваша
директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології,
к.п.н., професор Світлана КОНДРАТЮК