Щорічно 9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови.
День української писемності та мови був започаткований Указом Президента 1997 року. Дата припадає на важливе православне свято – день вшанування пам’яті Нестора Літописця. Саме він був послідовником творців писемності слов’ян Кирила і Мефодія. Дослідники вважають, що писемна українська мова починається з його праці. Нестор Літописець є автором неоціненного скарбу нашої культури – «Повісті минулих літ».
Традиційно цього дня всіх українців запрошують до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності, мета якого не тільки перевірити знання української мови, але й продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. Цього року, попри воєнний стан, диктант писатимуть, як і раніше мільйони українців і в Україні, і ті, котрі у статусі вимушених переселенців наразі живуть за кордоном.
Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.💙💛
@Студентське самоврядування ННІПП