Упродовж 2022–2025 років Економіко-гуманітарний університет у Варшаві (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie, Польща) та СумДПУ активно співпрацюють у межах проєкту “European Studies for Supporting Polish Education and Researchin Digital Transformation: Interdisciplinary Approach” (ESPERIDTA)
(Грантова угода 101172710 — ESPERIDTA — ERASMUS-JMO-2024-HEI-TCH-RSCH), що виконується підтримки Європейської Комісії 🇪🇺, проводять наукові профорієнтаційні школи для здобувачів вищої, фахової передвищої освіти. Керівник проєкту – докт. філ.н., проф. Ян КАПРАНОВ,
Дет.: https://sspu.edu.ua/news/ekonomiko-gumanitarnij-universitet-u-varshavi-polshcha-ta-sumdpu-naukovo-osvitne-partnerstvo-u-grantovij-diyalnosti
Упродовж березня 2025 року триває літня школа ESPERIDTA, до якої залучені викладачі і студенти, Центр науково-освітнього партнерства і мережевої взаємодії СумДПУ.
26 березня 2025 року в рамках літньої школи ESPERIDTA відбувся круглий стіл «Цифрова лексикографія в епоху штучного інтелекту: виклики та інновації для багатомовної Європи» ( https://www.esperidta.com/news/ )
Модерували захід проф. Ян КАПРАНОВ та проф. Олена СЕМЕНОГ. Дискусія об'єднала науковців та студентів з Варшави та різних закладів освіти України, серед яких Київ, Суми, Луцьк, Глухів, Кам'янець-Подільський, Чернігів, Прилуки, Дніпро, Чернівці, Кривий Ріг, Запоріжжя. Понад 60 учасників.
СумДПУ представляли проф. Т.Дегтяренко, проф. М.Бойченко, проф. О.Семеног, доц. М.Бикова, доц. О.Багацька, С.Алексенко, студенти, магістранти, аспіранти різних спеціальностей.
Презентації охоплювали ключові аспекти цифрової лексикографії у 5 тематичних панелях: роль штучного інтелекту в цифровій лексикографії; Цифрова лексикографія у навчанні та викладанні мов; лексикографічна політика ЄС та багатомовність; майбутні тенденції у цифровій лексикографії; словники у підготовці майбутніх учителів та шкільному навчанні.
Дет.: https://www.facebook.com/yan.kapranov/posts/pfbid0XKAMjRNbHvwLvfyVwBouGfxSNHQQoTg5Kmev7onPV35589wLTKqbSGmg2YVwJhttl
Такі заходи є важливими віхами на шляху розбудови європейського наукового простору та розвитку цифрової лексикографії як перспективної галузі міждисциплінарних студій.