Психолого-педагогічний консультативний центр

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ КОНСУЛЬТАТИВНИЙ ЦЕНТР
Контакти Адреса центру:
40002 м. Суми, вул. Роменська, 87,
 ІV навчальний корпус, 1 поверх (каб. 108)
 Детальна інформація за тел.:
(066)238-10-41
(066)082-68-21

Не в кого не виникає сумніву, що прогрес цивілізацій залежить від дітей: юних математиків, художників, музикантів, поетів, екологів тощо.

Саме вони, наші діти, потребують особливої уваги. І ті, що отримали у школі недостатні знання, і так звані «обдаровані діти». Першим треба підсилювати сильні сторони, щоб компенсувати слабкі; другим, вивчення предметів яким дається дуже легко, не погасити, розвинути цю зацікавленість на творчому рівні, якісно вищому, ніж «середній». І саме такі діти у недалекому майбутньому даруватимуть нашій державі свої таланти, швидкість мислення, винахідницької активності, наукової фантазії, тощо.

Як показує практика, з цим завданням успішно справляються позашкільні заклади, які дають дітям можливість робити й винаходити те, що хочеться, а не те, що треба.

З цією метою на базі Інституту психології і педагогіки СумДПУ імені А.С. Макаренка у 2015 році створено Психолого-педагогічний-консультативний центр.

Психолого-педагогічний-консультативний центр – центр позашкільної освіти зі школярами та студентами, де створено всі умови для того, щоб діти збагатили знання, розкрили таланти, розвивали здібності…

IMG 20170913 174229Виступ керівника психолого-педагогічного-консультативного центру, старшого викладача кафедри дошкільної та початкової освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А.С. Макаренка, на батьківських зборах КУ ЗОШ №15 м. Суми.

Центр проводить організаційну , координаційну, консультативну і методико-інформаційну, навчально-виховну, психофізичну роботу з дітьми міста та студентами СумДПУ імені А.С. Макаренка.

Структура Психолого-педагогічного центру включає:

Центр творчого розвитку дитини «Зернятко»  є структурним підрозділом кафедри дошкільної та початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. Центр «Зернятко» тісно співпрацює зі структурними підрозділами університету, які забезпечують його діяльність та дошкільними та позашкільними навчальними закладами міста і області, громадськими організаціями, батьками.

Центр співпрацює зі структурними підрозділами ННІПП і Університету, які забезпечують його діяльність та дошкільними, шкільними і позашкільними освітніми закладами, спеціальними закладами освіти м. Суми та Сумської області усіх рівнів і типів, закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту населення різного підпорядкування, громадськими організаціями, батьками.

Центр Психологічної допомоги «Психолог і Я» був створений з метою надання психологічної допомоги населенню. Це колектив науковців кафедри психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка. та фахівців інших установ і організацій м. Суми.

Метою діяльності є надання психологічної допомоги в межах діагностичної, просвітницької, консультативної, тренінгової роботи з населенням, а саме: учасниками АТО, членам їх сімей, переселенцям та всім потребуючим особам різних категорій населення.

Важливою діяльністю центру є моніторинг потреб населення міста щодо організацій навчально-творчої діяльності дітей у поза навчальний час зайнятість дітей, схильних до правопорушень; дітей, що мають потребу поглибити, удосконалити знання; коригувати знання набуті в школі;

Гармонійний розвиток дітей дошкільного віку забезпечить підготовку до школи, консультації з психологом, логопедом, дефектологом;

Для забезпечення діяльності Центру додатково можуть бути запрошені:

Спеціалісти відповідного профілю, які працюють ззовні, за цивільно-правовою угодою.

Аспіранти і докторанти, які працюють над дисертаціями, тематика яких відповідає профілю діяльності Центру.

Студенти освітнього ступеня «бакалавр» (ІV курс) та «магістр», які пройшли виробничу практику у відповідних спеціальних загальноосвітніх закладах, або працюють за фахом.

Навчально-виховний процес у центрі забезпечують 20 педагогів із них 14 кандидатів наук, 3 доктора наук.

До відома батьків

Напрямки Центру творчого розвитку дитини «Зернятко»:

- дитяча академія – розвиваючі заняття;

- підготовка до школи;

- логопедичні групи;

- англійська мова;

- логіка;

- основи комп’ютерної грамотності;

- основи образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва;

- хореографія;

- музична абетка;

- спортивні секції;

- консультації психолога та соціального педагога;

- мама і малюк;

- сімейний клуб: тренінги, семінари, тематичні лекторії для батьків.

Напрямки консультативно-методичний центр «Довіра»:

Організація конструктивної взаємодії членів сім’ї та спеціалістів з дітьми та дорослими з особливими потребами.

Організація навчально-виховної, корекційно-розвивальної роботи з дітьми раннього, дошкільного і шкільного віку та дорослими особами з вадами  психофізичного розвитку.

Розв’язання проблем абілітації, реабілітації, інтеграції у соціум та формування життєвої компетенції у осіб з обмеженими можливостями.

Організація навчання і виховання дітей з порушеннями псифізичного розвитку в умовах інклюзивної освіти.

Експертиза індивідуальних реабілітаційних та корекційних програм.

Організація сімейного середовища відповідно до особливостей психофізичного розвитку.

Напрямки Центру психологічної допомоги «Психолог і Я»

Психологічне консультування;

Психологічна просвіта населення;

Психологічний супровід;

Методична допомога вчителям та практичним психологам з питань проведення психолого-педагогчного експерименту та узагальнення педагогічного досвіду.

 

Офіційний сайт навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Designed by atjoomla.com