VІІ МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОЇ ПЕДАГОГІКИ, ПСИХОЛОГІЇ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ (2)

24 листопада 2021 р. кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології СумДПУ імені А. С. Макаренка проведено VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію зі спеціальної педагогіки, психології та реабілітації на тему «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі».

Резолюція конференції

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади» (2)

1-2 червня 2021 року у Сумському державному педагогічному університету імені А.С. Макаренка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади», організована кафедрою соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності. Цього року на конференції свої освітні заклади представили близько 180 учасників з України (Київ, Сєвєродонецьк, Чернігів, Ніжин, Черкаси, Тернопіль, Харків, Кривий Ріг, Суми), Республіки Польщі та Молдови.  

З вітальними словами до учасників конференції виступили перший проректор СумДПУ імені А.С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор Пшенична Любов Василівна; проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи СумДПУ імені А.С. Макаренка Кудріна Ольга Юріївна; директор ННІПП, кандидат педагогічних наук, професор Кондратюк Світлана Миколаївна; заступник директора НН ІПП з наукової роботи, кандидат філософських наук, доцент Вертель Антон Вікторович; завідувач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, доцент Поляничко Анжела Олександрівна.

У рамках конференції відбувся офіційний старт у Сумській області флешмобу «Чемпіони кібербезпеки» від ГО «Ліга сучасних жінок» (засновниці – викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. Полякова Ольга Михайлівна та к.п.н. Пономаренко Людмила Іванівна); проведені майстер-клас «Використання мультимедійних інтерактивних технологій для розвитку толерантності і милосердя у просторі дозвіллєвої діяльності дітей» від Шевченко Таїсії Станіславівни (викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А. С. Макаренка, керівник креатив-групи аніматорів «Давай грай!»), майстер-клас «Ресурси підвищення соціально-культурного потенціалу театру для людей з інвалідністю “Ми Є”» від Нянькіної Тетяни Володимирівни (викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А. С. Макаренка, режисер родинного театру «Нянькіни», художній керівник Сумського театру для людей з інвалідністю «Ми Є») та дискусійний круглий стіл «Сучасні тенденції соціальної підтримки сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади» тощо.  

Друга міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ – ХХІ століть» (2)

28-29 травня 2021 року пройшла друга міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ – ХХІ століть», організована з ініціативи кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ННІ педагогіки і психології у співдружності з Сумською універсальною науковою бібліотекою та всеукраїнським театральним фестивалем «Чехов-фест».

У своїх повідомленнях учасники – представники різних галузей сучасної гуманітарстики – розглянули актуальні питання, пов’язані з життям, художньою спадщиною та громадською діяльністю письменника, з функціонуванням його прозової творчості у світовому культурному просторі, зі сценічною інтерпретацією його п’єс.

Особливу зацікавленість викликали повідомлення зарубіжних учасників, зокрема І. Шаца, режисера-постановника Кишинівського державного російського драматичного театру імені А.С. Чехова, народного артиста Республіки Молдови, який познайомив з основними підходами осмислення творів великого письменника в різних європейських країнах, з провідними тенденціями розвитку молдавської драматургії 2010 – 2020-х років.

Варто додати, що пленарне засідання конференції проходило в галереї «BureauArt» (кураторка галереї – Р. Миленкова) серед робіт відомого українського художника О. Малих (м. Київ). Розгорнута експозиція «Листи з Вавилону» сприяла виникненню відповідної мистецької атмосфери, активізувала науково продуктивне  спілкування всіх учасників конференції.

IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи" (2)

28 квітня 2021 року відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи" присвячена 20-й річниці Навчально-наукового інституту педагогіки і психології та кафедри дошкільної і початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «Google Meet, до якого долучилися представники студентської спільноти з різних регіонів України: Суми, Кропивницький, Полтава, Київ, Умань. Загалом участь у конференції взяли 136 молодих науковців.

Вітальним словом захід розпочала директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології професор Світлана Миколаївна Кондратюк, яка акцентувала на актуальності й надзвичайній важливості тематики конференції та побажала плідної роботи, творчого натхнення, вдалої дискусії, якісного обміну думками та власними ідеями учасникам науково-практичної конференції.

Модератором конференції виступила завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти к.пед.н., доцент Наталія Миколаївна Павлущенко.

Програма конференції

Резолюція

VIІ Міжнародна  науково-практична конференція «Інноваційний розвиток  вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін» (2)

20 квітня 2021 року в рамках реалізації проєкту  почала свою роботу VIІ Міжнародна  науково-практична конференція «Інноваційний розвиток  вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін».

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогіки та психології СумДПУ імені А.С. Макаренка, Інститут педагогіки НАПН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Українська асоціація дослідників освіти у співпраці з науковими та освітніми установами 11 країн світу (Польща, Нідерланди, Сербія, Франція, Велика Британія, Білорусь, КНР, Таджикистан, Узбекистан, Еквадор, Мексика).

У роботі конференції беруть участь близько 200 науковців, освітян, студентів, аспірантів, учителів, адміністраторів шкіл, представників адміністрації закладів вищої, середньої та позашкільної освіти.