ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади» (2)

1-2 червня 2021 року у Сумському державному педагогічному університету імені А.С. Макаренка відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади», організована кафедрою соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності. Цього року на конференції свої освітні заклади представили близько 180 учасників з України (Київ, Сєвєродонецьк, Чернігів, Ніжин, Черкаси, Тернопіль, Харків, Кривий Ріг, Суми), Республіки Польщі та Молдови.  

З вітальними словами до учасників конференції виступили перший проректор СумДПУ імені А.С. Макаренка, кандидат наук з державного управління, професор Пшенична Любов Василівна; проректор з науково-педагогічної (наукової) роботи СумДПУ імені А.С. Макаренка Кудріна Ольга Юріївна; директор ННІПП, кандидат педагогічних наук, професор Кондратюк Світлана Миколаївна; заступник директора НН ІПП з наукової роботи, кандидат філософських наук, доцент Вертель Антон Вікторович; завідувач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А.С. Макаренка, кандидат педагогічних наук, доцент Поляничко Анжела Олександрівна.

У рамках конференції відбувся офіційний старт у Сумській області флешмобу «Чемпіони кібербезпеки» від ГО «Ліга сучасних жінок» (засновниці – викладачі кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності к.п.н., доц. Полякова Ольга Михайлівна та к.п.н. Пономаренко Людмила Іванівна); проведені майстер-клас «Використання мультимедійних інтерактивних технологій для розвитку толерантності і милосердя у просторі дозвіллєвої діяльності дітей» від Шевченко Таїсії Станіславівни (викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А. С. Макаренка, керівник креатив-групи аніматорів «Давай грай!»), майстер-клас «Ресурси підвищення соціально-культурного потенціалу театру для людей з інвалідністю “Ми Є”» від Нянькіної Тетяни Володимирівни (викладач кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності СумДПУ імені А. С. Макаренка, режисер родинного театру «Нянькіни», художній керівник Сумського театру для людей з інвалідністю «Ми Є») та дискусійний круглий стіл «Сучасні тенденції соціальної підтримки сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади» тощо.  

Друга міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ – ХХІ століть» (2)

28-29 травня 2021 року пройшла друга міжнародна наукова конференція «А.П. Чехов і його творчість у соціокультурному просторі ХХ – ХХІ століть», організована з ініціативи кафедри соціальної роботи і менеджменту соціокультурної діяльності ННІ педагогіки і психології у співдружності з Сумською універсальною науковою бібліотекою та всеукраїнським театральним фестивалем «Чехов-фест».

У своїх повідомленнях учасники – представники різних галузей сучасної гуманітарстики – розглянули актуальні питання, пов’язані з життям, художньою спадщиною та громадською діяльністю письменника, з функціонуванням його прозової творчості у світовому культурному просторі, зі сценічною інтерпретацією його п’єс.

Особливу зацікавленість викликали повідомлення зарубіжних учасників, зокрема І. Шаца, режисера-постановника Кишинівського державного російського драматичного театру імені А.С. Чехова, народного артиста Республіки Молдови, який познайомив з основними підходами осмислення творів великого письменника в різних європейських країнах, з провідними тенденціями розвитку молдавської драматургії 2010 – 2020-х років.

Варто додати, що пленарне засідання конференції проходило в галереї «BureauArt» (кураторка галереї – Р. Миленкова) серед робіт відомого українського художника О. Малих (м. Київ). Розгорнута експозиція «Листи з Вавилону» сприяла виникненню відповідної мистецької атмосфери, активізувала науково продуктивне  спілкування всіх учасників конференції.

IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи" (2)

28 квітня 2021 року відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція для студентів, магістрантів та молодих науковців "Дошкільна і початкова освіта: реалії та перспективи" присвячена 20-й річниці Навчально-наукового інституту педагогіки і психології та кафедри дошкільної і початкової освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий захід відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «Google Meet, до якого долучилися представники студентської спільноти з різних регіонів України: Суми, Кропивницький, Полтава, Київ, Умань. Загалом участь у конференції взяли 136 молодих науковців.

Вітальним словом захід розпочала директор Навчально-наукового інституту педагогіки і психології професор Світлана Миколаївна Кондратюк, яка акцентувала на актуальності й надзвичайній важливості тематики конференції та побажала плідної роботи, творчого натхнення, вдалої дискусії, якісного обміну думками та власними ідеями учасникам науково-практичної конференції.

Модератором конференції виступила завідувач кафедри дошкільної і початкової освіти к.пед.н., доцент Наталія Миколаївна Павлущенко.

Програма конференції

Резолюція

Детальніше...

VIІ Міжнародна  науково-практична конференція «Інноваційний розвиток  вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін» (2)

20 квітня 2021 року в рамках реалізації проєкту  почала свою роботу VIІ Міжнародна  науково-практична конференція «Інноваційний розвиток  вищої освіти: глобальний, європейський та національний виміри змін».

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогіки та психології СумДПУ імені А.С. Макаренка, Інститут педагогіки НАПН України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України, Українська асоціація дослідників освіти у співпраці з науковими та освітніми установами 11 країн світу (Польща, Нідерланди, Сербія, Франція, Велика Британія, Білорусь, КНР, Таджикистан, Узбекистан, Еквадор, Мексика).

У роботі конференції беруть участь близько 200 науковців, освітян, студентів, аспірантів, учителів, адміністраторів шкіл, представників адміністрації закладів вищої, середньої та позашкільної освіти.

  

Детальніше...

Оnline-конференція Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених (2)

изображение viber 2021 03 25 08 50 02 4802723 березня 2021 р. на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти СумДПУ ім. А.С. Макаренка відбулася online-конференція Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих учених. Голова Наукового товариства – канд. економ. наук, доц. кафедри бізнес-економіки та адміністрування Омельяненко Віталій Анатолійович у своїй доповіді окреслив основні напрями роботи товариства та ознайомив з головними здобутками молодих учених університету і перспективою реалізації наукового потенціалу молодих науковців у напрямі міжнародної грантової діяльності, патентної роботи, вагомих публікацій, участі у наукових заходах.

Секретарем Наукового товариства – канд. пед. наук, завідувачем методично-організаційним відділом Мартиненко Дар'єю Володимирівною акцентовано увагу на організаційних аспектах діяльності цього товариства.

Детальніше...

Офіційний сайт навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Designed by atjoomla.com